Jak Narcyzi Wykorzystują Seks by Tobą Kontrolować, Upokarzać Cię i Krzywdzić

Pexels

Narcyzi to bardzo niepewni ludzie wiecznie szukający sposobów aby udowodnić sobie i innym, że są lepsi i ważniejsi. Seks to dla nich jeden z narzędzi jakiego używają by kontrolować ludzi i potwierdzać swoją wyższość i wielkość. Jest dla nich skutecznym sposobem na zdobycie paliwa narcystycznego w postaci podziwu, uwagi, przyjemności, dominacji, mocy i uwielbienia.

Narcyz może powiedzieć ci rzeczy typu: “chcę być twoim najlepszym kochankiem!” A następnie zapytać o ocenę aktu. Ale wiedz, że kiedy pytają, nie szukają uczciwości tylko pochwał i pochlebstw. Jeśli odważysz się na krytykę, będziesz musiał zapłacić za to później.

Pamiętaj, że narcyz jest jak czarna dziura. Bez względu na to, ile mu/jej dasz, nigdy nie będzie wystarczająco. Dlatego po zbliżeniu seksualnym, bez względu na to, jak intensywne, ekscytujące i podnoszące na duchu było to w danej chwili, poczujesz się wewnątrz pusto i samotnie.

Uzależniony

Narcyzi wykorzystują seks by tworzyć szybką i głęboką więź, która uatrakcyjni jakość ich energii. Seks jest doskonałym narzędziem do wywoływania stanów transu, co pozwala im przejąć kontrolę nad twoją uwagą.

Naturalnie podczas głębokiego dzielenia się sobą, cała twoja uwaga skupiona jest na partnerze. Używają tego, aby zintensyfikować więź i wspólne doświadczenie, a następnie wycofują swoją uwagę, abyś poczuł pustkę i pragnął więcej. W ten sposób tworzy się zalążek uzależnienia.

To daje im ogromną siłę przetargową. Teraz mogą swobodnie wysuwać żądania i sugestie. Jeśli nie zastosujesz się do ich zaleceń, karą będzie niezaspokojony głód ich słodkiej trucizny.

Seks z narcyzem jest formą uzależnienia. W tym przypadku zamiast narkotyku, mamy do czynienia z potężnymi substancjami neuro-chemicznymi wytwarzanymi przez twoje własne ciało, takimi jak oksytocyna, norepinefryna, dopamina i kortyzol. Wiele ofiar manipulacji, które pozostają w agresywnych związkach, w których jest dużo przemocy przyznaje, że zostali ponieważ seks był tak dobry …

Pogoń

Gdy narcyz upatrzy sobie ciebie jako szczególnie atrakcyjny objekt, podejmie pogoń aż do skrajności. W rzeczywistości, lepszym słowem jest polowanie — drapieżnik polujący na swoją zdobycz. Jest to dla narcyza prymitywne, instynktowne i porywające.

Rozkoszuje się łamaniem granic i stosowaniem taktyk manipulacyjnych, aby narzucić swoją dominację i wyegzekwować twoje poddanie. Podczas gdy myślisz, że masz do czynienia z życzliwą istotą, dla której twoje szczęście jest najważniejsze, prawda jest dokładnie odwrotna. Ten proces jest po to, by cię zmiękczyć i otworzyć.

Narcyzi czują się uprawnieni i ponad wszystko, nawet prawo (typy antyspołeczne). Niektórzy twierdzą, że są w pełni usprawiedliwieni w swoim działaniu. Głupi ludzie, którzy wierzą w ich kłamstwa sami są sobie winni.

Dla niektórych, im trudniej jest ciebie ujarzmić, tym lepszy smak mocy, którą odczuwają gdy w końcu uzyskają nad tobą kontrolę. Dlatego gdy już poddasz się narcystycznemu oprawcy, odczujesz niemal natychmiastowy chłód i ambiwalencję. Teraz, kiedy cię już ma w swojej sieci, dreszczyk emocji się skończył.

Chyba że następnym stadium jest popchnięcie cię do zrobienia czegoś, co później będziesz żałować. Lub czegoś co jest poza twoją strefą komfortu, jak udział w trójkącie, upokarzający sadomasochistyczny czyn, zażywanie narkotyków itp. Jeśli tak jest, możesz być pewna, że go użyją później by cię zawstydzić i wpoić ci, że teraz, gdy zostałaś splamiona, nikt nigdy nie będzie cię chciał.

Potrzeba coraz większych dawek adrenaliny i dopaminy zmusza narcyza do ciągłego przekraczania granic. Podczas gdy w domu robi wszystko by cię złamać, w międzyczasie szuka nowych przygód by zaspokoić głód pośpiechu i podniecenia.

Obawiając się opuszczenia, zbyt wielu ludzi idzie na ich warunki. Zauważ jednak, że nawet jeśli podporządkujesz się ich żądaniom, nigdy nie zaspokoją twoich potrzeb. Więc przegrywasz w obie strony.

Władza, kontrola, moc

Biura korporacyjne są wypełnione mężczyznami, którzy śpią ze swoimi asystentkami i kobietami, którze używają seksu jako sposobu wspinania się po drabinie. Tacy ludzie odrzucają wszelkie ograniczenia stawiane na ich drodze i czerpią przyjemność z łamania zasad i osobistych granic. Czują się wtedy szczególnie wyjątkowi.

Takich ludzi ucieszy reakcja na twojej twarzy, gdy otrzymasz ich nagie zdjęcie podczas spotkania. Albo na telekonferencji rzucą słowa, które przelecą nad głowami innych ludzi, ale podsuną ci kuszącą myśl. Tylko ty będziesz w stanie rozszyfrować tą wiadomość, sprawiając, że związek będzie dla ciebie jeszcze bardziej wyjątkowy i nieodparty.

Psychopaci to tchórze, którzy czerpią moc od kierowania przemocy do ludzi bezbronnych, takich jak dzieci. Wypatrują dziecko, które raczej się im nie sprzeciwi i nie będzie walczyć. Nie dziecko silne, które ma swoją opinię, tylko to ze smutną twarzą, które wyraźnie potrzebuje przyjaciela, staje się ich celem.

Traumatyczne Więzy

Seksualny związek z narcyzem charakteryzuje się intensywnością. Zwłaszcza, gdy nadal jest gorąco i używają całej artylerii w swoim arsenale, aby wciągnąć cię w ich toksyczne sidła. Chcąc zrobić niezapomniane wrażenie, napompują Cię ekscytacją i nieziemską radością. Tak jakby rozbudzali w tobie coś, co od wieków jest uśpione.

Ale intensywność nie jest intymnością!

Dla narcyzów koncepcja intymności jest obca. Aby mieć intymność, trzeba mieć zaufanie, które wymaga czasu na wypracowanie. Obaj partnerzy muszą być empatyczni, słuchać wyraźnie potrzeb drugiego, dostroić się i zanurzyć się w świecie drugiej osoby.

Jeśli byłeś w związku z narcyzem, wiesz, że ty potrafisz to zrobić. Narcyz najwyżej może odzwierciedlić twoją głębię i poudawać, że jest przy tobie, podczas gdy jego umysł jest zupełnie gdzie indziej.

Zamiast tworzyć przestrzeń bezpieczeństwa i zaufania, intensywność wprowadza element niebezpieczeństwa. Niebezpieczeństwo w połączeniu z bliskością tworzy podświadomy strach przed utratą, dzięki czemu twój partner wydaje się bardziej atrakcyjny niż naprawdę jest. Na poziomie chemicznym, w połączeniu z oksytocyną, kortyzol tworzy niezwykle silny koktajl łączący.

Taka więź jest zakorzeniona w traumie, a nie w zaufaniu i szacunku. Jest to doznanie jednostronne. Podczas gdy twoje oczy są pełne strachu i podziwu, narcyz napawa się narcystycznym paliwem jakie mu dostarczasz.

Człowiek czy Sztuczna Inteligencja?

Z czasem seks z narcyzem staje się czysto mechanistyczny. Dużo w nim techniki, mało bliskości. Nie ma tam duszy, jest tylko program. Mam tu na myśli zamknięte oczy lub patrzące na ciebie jak na zdobycz. Głowa odwrócona w drugą stronę lub spojrzenie wlepione w lustro, promieniujące adoracją do samego siebie.

Narcyz somatyczny może wykazywać pewne umiejętności z posiadania tak dużej praktyki, ale to niewiele pomaga, gdy brakuje intymności a ty czujesz się emocjonalnie pusty.

Jeśli zmagasz się z niskim poczuciem wartości, odrzucenie seksualne z pewnością pogłębi ranę. Kontrast bycia pożądanym tylko po to, by zostać porzuconym powoduje ból i udrękę. Rozmyślanie, które powstaje w wyniku takiego traktowania, może prowadzić do wysoce niezrównoważonych stanów i załamania porządku wewnętrznego.

Kara

Rzeczy takie jak stabilność, małżeństwo i rodzicielstwo nie są interesujące dla narcyzów, ale robią to, ponieważ twierdzą, ze muszą. To jest ich front, sposób na ukrycie prawdziwych intencji. W wyniku czucia się ograniczonym i związanym, karzą swoich partnerów i dzieci za okradanie ich z wolności. Są zaniedbywującymi lub kontrolującymi rodzicami oraz zdradzają, kłamią i oszukują swoich małżonków.

Innym sposobem, w jaki naryzi karzą swoich partnerów, jest powstrzymywanie seksu po tym, jak pobudzili cię prowokującymi tekstami i insynuacjami, a nawet grą wstępną. Jest w stanie nawet nazwać cię niemoralną nimfomanką i sprowokować kłótnie by pojechać do kochanki.

Narcyzi zostawiają ludzi zużytych i odrzuconych bez wyrzutów sumienia.

Kroki do Uzdrowienia

Wstyd to kłamstwo, które ktoś ci powiedział o sobie.

-Anais Nin

Uzdrowienie siebie po niszczycielskim związku z narcyzem następuje powolnie, ale jest możliwe. Wymaga to świadomego wysiłku z twojej strony. Twoim zadaniem jest usunięcie destrukcyjnego programowania oprawcy i zastąpienie go pozytywnym, pielęgnującym zestawem wierzeń o sobie.

Oto siedem kroków do odzyskania i wzmocnienia siebie:

1. Uświadom sobie, że to, co ci się przydarzyło, nie było twoją winą. Prawdopodobnie dałeś temu związkowi wszystko co mogłeś, co oczywiście nie było wystarczające. Podczas gdy uczestniczyłeś w tańcu, zostałeś zmanipulowany i wymanewrowany. Po wczesnym treningu stawiania siebie na drugim planie, łatwiej było cię wykorzystać.

2. Pozbądź się rzeczy, które przypominają ci o byłym. Usuń zdjęcia, podaruj cenne pamiątki biednym i wyrzuć resztę. Zablokuj ich na swoich portalach społecznościowych i skieruj całą korespondencję e-mail do folderu śmieci. Jeśli możesz, zablokuj ich numer telefonu lub zmień swój.

3. Na jakiś czas omijaj podniecający materiał. Jeśli potrzebujesz seksualnego rozładowania, spróbuj nie fantazjować o swojej byłej. Zamiast tego wyobraź sobie życzliwą postać, na przykład anioła, który będzie stać obok ciebie i chronić cię w chwilach, gdy poczujesz się samotny.

4. Uaktywnij się fizycznie. Uwalnianie stresu i wytwarzanie endorfin nakieruje twój nastrój we właściwym kierunku. Nie potrzebujesz dużej intensywności ani potu, aby czerpać z ruchu korzyści. Wystarczy spacer po parku i oddech świeżym powietrzem.

5. Pokieruj swoją kreatywnością. Energia seksualna i twórcza podobno mają to samo źródło. Zamiast rozmyślać o swoim ex, zbieraj słowa na wiersz lub piosenkę. Użyj swojej cennej energii aby stworzyć obraz lub wyrazić siebie budując coś własnymi rękami. Zbudujesz nowe neuro-połączenia i stworzysz coś namacalnego co zareprezentuje obecny etap twojego życia. Pomoże ci to szybciej rozpocząć nowy rozdział.

6. Dowiedz się kim naprawdę jesteś. Jednym z moich ulubionych narzędzi do samopoznania i transformacji są poranne strony Julii Cameron. Przelewając swoje myśli na trzy puste strony zeszytu zaraz po przebudzeniu, opróżniasz swój umysł z wciąż powtarzających się rozważań. Z czasem, pomoże ci to dojrzeć głębsze wzory w twoim myśleniu. Wiedza o tym, dlaczego myślisz i działasz w określony sposób, jest pierwszym krokiem do przejęcia kontroli nad swoim życiem.

7. Spójrz w jasną przyszłość. To, że przeżywasz teraz bardzo trudny okres, nie oznacza, że ​​będziesz musiał tu pozostać. Podczas gdy mądrze jest zrobić sobie przerwę w randkowaniu, aby popracować nad sobą, wiedz, że świat jest pełen zdrowych, kochających ludzi, którzy daliby wiele, aby mieć cię jako jako przyjaciela lub partnera.

Jeżeli chcesz zagłębić się w temat nieco bardziej i zrozumieć różnicę między narcyzami somatycznymi i intelektualnymi, kliknij na link do filmiku poniżej.

--

--

Sharing tools for healing from narcissistic abuse and chronic pain. #coach #writer mysoulgps.org

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Soul GPS

Soul GPS

Sharing tools for healing from narcissistic abuse and chronic pain. #coach #writer mysoulgps.org